האם כדאי לעבור מרעננה לתל אביב?

בחירת מקום מגורים יכולה להיות קריטית עבורנו ובטח בעבור הילדים שלנו, החלטות אלו לא פעם נעשות משיקולים רבים כמו מיקום, מצב כלכלי, מצב התשתיות של המקום שאליו נרצה לעבור ועוד. כמובן שגם ההחלטה בין אם לעבור מרעננה לתל אביב יכולה להיות החלטה לא פשוטה, כשבתל אביב תוכלו להנות מלא מעט אטרקציות מגוונות, תשתיות מעולות ועוד. אז מה שווה יותר? מה שווה פחות? הכל במאמר הבא.

קנייה-רעננה-תל אביב

רעננה נחשבת לעיר יחסית מפותחת ובעלת תשתיות מעולות, גם הקרבה היחסית שלה אל המרכז תורמים לכך שהיא נחשבת לעיר טובה. אבל מבחינת הנדלן בעיר המחירים לאו דווקא יהיו גבוהים כיאה לעיר כמו רעננה, כך תופתעו לדעת כי ממוצע מחיר למטר מרובע ברעננה עומד על 20 אלף שקלים(פחות עשרת אלפים שקלים מהעיר תל אביב). תוכלו למצוא ברעננה דירות של בין 4 חדרים לעד 6 חדרים במחירים שינועו בין 2.5 מיליון שקלים לעד 5.5 וחצי. כמובן שתוכלו למצוא דירות במחירים גבוהים יותר, אבל לעומת תל אביב מחירי הנדלן ברעננה נמוכים בהרבה

התמונה מתוך הפרויקט – https://yav.co.il/כוכב-הצפון-תל-אביב-דירות-למכירה/

שכירות-תל אביב-רעננה

העיר תל אביב נחשבת אמנם לאחת מערי עולם כמו פריז מדריד ולונדון, מה שהופך אותה בצורה כמעט אוטומטית לאחת מהערים המבוקשות בישראל. תוכלו לראות זאת במחירי הדיור וגם במחירי המחיה בעיר, אך יחד עם זאת כשאנו מדברים על שוק השכירות שבין תל אביב לרעננה נוכל לראות לא מעט שינויים. העיר תל אביב מחולקת לרבעים ובשונה מהעיר רעננה שקטנה ממנה, תוכלו למצוא מספר לא קטן של דירות להשכרה במחירים. כך שדירת חדר או 3 חדרים תוכלו למצוא במחיר התחלתי שבין 3 אלפים שקלים ועד 7 שקלים. בשונה מהעיר רעננה שם מכירי שכירות נמוכים הרבה יותר, כשבקלות תוכלו למצוא דירות של 4 חדרים במחירים של 5 אלפים שקלים.  

תשתיות ומיקום

המחירים בעיר תל אביב משתנים ויחד איתם גם התשתיות וההטבות של אותו איזור, בניגוד לעיר רעננה ששם תוכלו להנות משתיות מעולות כל השנה וברוב האזורים של העיר. אז נכון העיר תל אביב היא אומנם עיר עולם ויש בה מגוון רחב של אזורים שאפשר לחיות ולטייל בהם, אך ברעננה תוכלו עדיין למצוא דירה להשכרה/קנייה במחיר שפוי וגם להנות משתיות מעולות וקרבה למרכז הארץ.